Wygrane konfrontacje - Turniej Papieski 2010

2010-10-12 20:01

Wczoraj rozegrałyśmy w Dziadkowicach kolejny Turniej Papieski, który jest corocznie organizowany z okazji uświetnienia dnia papieskiego. Wyjeżdżając zajechałyśmy pod pomnik Jana Pawła II, zapalając znicz i krótko się modląc. Wyruszyliśmy z bojowym nastawieniem do miejsca rozgrywek, czyli Zespołu Szkół w Dziadkowicach.

 Pierwszym przeciwnikiem okazała się drużyna ZSOiZ Ciechanowiec, występująca w drugiej lidze podlaskiej licealiady. Nie znałyśmy wcześniej tego zespołu, więc pierwszy set polegał na rozpoznaniu przeciwnika. Po jego przegraniu szybko zdałyśmy sobie sprawę, że nic nie jest jeszcze stracone i możemy wygrać ten mecz, a Ciechanowiec to ekipa z którą da się jak najbardziej powalczyć. W drugim secie zaczęłyśmy się powoli rozkręcać. Co przyniosło nam wygraną. Tie- break po lekkiej rywalizacji także wygrałyśmy.

Następny mecz rozegrałyśmy z koleżankami z LO, od początku przejmując inicjatywę. Świetną zagrywką popisała się nasza rozgrywająca Monika, która przy złym przyjęciu przeciwniczek doprowadziła do wyniku 10:0. Sety były bardzo krótkie, bo tylko do 15. Zwyciężyłyśmy w pierwszej części spotkania. W kolejnym secie nie poszło tak gładko. Dziewczyny z LO otrząsnęły się i po serii naszych błędów i wygrały drugą partię. Ostatni fragment spotkania wygrałyśmy, przypieczętowując asem serwisowym.

Ostatnie spotkanie to mecz z gospodyniami turnieju – PG Dziadkowice. Spokojnie rozpoczynając wygrałyśmy pierwszą partię, w następnej widać było zmęczenie, każda z nas rozegrała przecież po trzy spotkania, gdyż nie było nikogo na ławce rezerwowych. W tie- breaku wykrzesałyśmy jeszcze odrobinę sił, ponieważ wiedziałyśmy, że jeśli wygramy to zajmiemy pierwsze mecze. Tak się stało.

Był to bardzo fajny turniej poświęcony pamięci Ojcu Świętemu, który uwielbiał sport. Myślę, że każda z nas włożyła w mecze całe swoje serce. Ciężka praca jaką włożyłyśmy zaprocentuje w kolejnych meczach.

 

UKS Danex – ZSOiZ Ciechanowiec 2:1

UKS Danex – LO Siemiatycze 2:1

UKS Danex – PG Dziadkowice 2:1

 

Końcowa kolejność Turnieju Papieskiego:

1.  UKS Danex Siemiatycze

2.  ZSOiZ Ciechanowiec

3.  LO Siemiatycze

4.  PG Dziadkowice

 

Skład Danexu:

Julia Warpechowska, Monika Jabłuszewska, Natalia Zaremba, Magda Radziszewska, Marlena Pyzowska, Agnieszka Romaniuk

 

Relacja Magdy Radziszewskiej