Obóz sportowy - Borowice 2010 - podsumowanie

2010-08-13 15:24

Dnia 2 sierpnia wyjechaliśmy o godzinie 6 na obóz sportowy do Borowic k. Karpacza (woj. dolnośląskie). Przebywaliśmy w ośrodku wypoczynkowym „Hottur”. Do dyspozycji mieliśmy w okolicy halę sportową, boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, boisko piłkarskie z naturalną nawierzchnią, dwa boiska wielofunkcyjne, syntetyczne, bieżnię z nawierzchnią tartanową i basen odkryty. Razem z nami przebywały inne grupy sportowe: KKS Orzeł Bobola Siemiatycze – zespół juniorów młodszych ( trener Rafał Burakowski) i zespół trampkarzy starszych ( trener ks. Jarosław Rosłon), grupa kick – bokserów pod kierownictwem 9-cio krotnego mistrza świata Marka Piotrowskiego, siatkarki Gimnazjum Gminnego ( trener Tadeusz Stępkowski), grupa cheerleaders z PG 1 Siemiatycze (opiekun Kamila Półtorak) i grupa tancerek. Kierownikiem obozu był ks. Robert Grzybowski a jego zastępcą jego brat, Krzysztof.
  Każdemu takiemu obozowi towarzyszy tzw. „motto obozu” w tym roku ono brzmiało : „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Każdego ranka po śniadaniu wszyscy zbieraliśmy się w świetlicy, aby przedstawić motto obowiązujące przez cały dzień jak i obóz, które każdy z nas powinien wprowadzić w swoje życie.
   3 sierpnia po pierwszym treningu zawodniczki wybrały nowego kapitana drużyny, którym została Julka Warpechowska, jej zastępczynią od tego dnia jest Agnieszka Szejbut. Codziennie był czas na modlitwę, o godzinie 17 odbywała się msza Święta w kościele w Borowicach. W tym dniu uczestnicy obozu obejrzeli film „Wojownik” poświęcony jednemu z trenerów Marku Piotrowskiemu. Następnego dnia Danexiaki miały 3 treningi, które nastawione były na grę w obronie, atak i siłę.
  5 sierpnia to wyprawa na Wodospad Podgórnej (w końcu świeciło słońce), dwa treningi, mecz z Gimnazjum Gminnym. Wygraliśmy 3:0 po niezbyt imponującym widowisku. Po meczu obozowicze uczyli się tańca hip- hop pod kierunkiem pani Sandry, opiekunki tancerek. Było dużo śmiechu i potu. Wszyscy byli zadowoleni z nowego doświadczenia. W piątek nasza drużyna miała godzinne spotkanie z wymienianym już wcześniej mistrzem świata w kick- boxingu Markiem Piotrowskim. „Mistrz” zaimponował swoją postawą chyba całe środowisko tego obozu. Jego mądrość sportowa i życiowa jest naprawdę na wielkim poziomie. Motto życiowe The Punisher’a to „Wstań i Walcz”. Sam musi jednak walczy z ciężką chorobą, ale wszyscy którzy go znają wiedzą, że się nie podda, dlatego też mu pomagają w trudnych momentach. Piątego dnia obozu wybraliśmy się do świątyni Wang w Karpaczu Górnym. Wieczorem odbył się kolejny sparing
z GG Siemiatycze, tym razem wygraliśmy 4:0. 8 sierpnia to wyprawa biegowa do św. Wang a następnie do kaplicy św. Anny. Wszystko przebiegało bardzo dobrze do momentu pomylenia trasy przy kaplicy. Nasze dziewczyny zrobiły w tym dniu naprawdę bardzo dużo kilometrów, ale to zostanie już w nogach. W poniedziałek "Danex" wybrał się do Skalnego Miasta, po drugiej stronie granicy polsko - czeskiej. Wycieczka jak najbardziej udana.  
Wtorek to spokojny odpoczynek w Karpaczu, gdzie dostały dziewczyny czas wolny. Wieczorem trening siłowy. Środa to zdobycie najwyższego punktu w Karkonoszach- Śnieżki(1602 m n.p.m.). Wieczorem podsumowanie obozu ze wszystkimi uczestnikami, podziękowania dla kadry szkoleniowej i pożegnanie obozowiczów przy wspólnym ognisku. Zawodniczki przebywające w Borowicach to:
Julka Warpechowska, Agnieszka Szejbut, Angelika Tomczuk, Kamila Toczyńska, Gośka Radzikowska, Agnieszka Olędzka, Natalka Sołomacha, Monika Jabłuszewska, Marlena Pyzowska, Magda Radziszewska, Magda Olszewska, Ewelina Tereszkiewicz, Kinga Szyszko, Natalka Zaremba, Monika Kłopotowska i Mariolka Kłopotowska.Były również z nami byłe zawodniczki: Karolina Niewiarowska, Sylwia Łempicka, Klaudia Mantur, Marta Kubeł i zawodniczka ZS Siemiatycze, Magda Makarska. Trenerzy zespołu Darek Milewski i Maciek Radziszewski.  Skład kadry szkoleniowej na obozie w Borowicach to: ks.Robert Grzybowski - kierownik obozu, ks.Krzysztof Grzybowski - zastępca kierownika, ks. Jarosław Rosłon - trener trampkarzy KKS Orzeł Bobola, Rafał Burakowski - trener juniorów KKS Orzeł Bobola, Marek Piotrowski - kick- boxing, Kamila Półtorak - cheerleaders, Tadeusz Stępkowski - siatkarki GG Siemiatycze, Sandra - tancerki, Dariusz Milewski - UKS Danex.
Osoby wchodzące w skład kadry; Elwira Mroczkowska, Monika Jurkiewicz, Teresa Milewska, Daniel Podoliński i pielęgniarka Wiesława Piotrowska. Wszystkie zawodniczki wraz z trenerami składają podziękowania całej kadrze, firmie przewozowej p. Malewskiego  i gospodarzowi ośrodka "Hottur".

W najbliższych dniach pojawią się zdjęcia z Borowic.