Pierwszy półfinał za nami...

2016-02-21 22:03

Pierwsze zmagania w kolejnej rundzie ligi młodziczek już za nami. Dzisiaj w Białymstoku nasze zawodniczki odniosły jedno zwycięstwo i dwa razy przegrały, choć ... wszystko mogło wyglądać znacznie inaczej. Pierwszy mecz z BAS-em III rozpoczęliśmy niemrawo i białostoczanki prowadziły 12-5, jednak po szybkim wstrząsie nasze dziewczęta doszły do wyniku 13-11 i wydawało się, że wyrównana walka będzie do końca seta. Niestety seria zagrywek BAS-u i to zawodniczki z Białegostoku znów powiększyły przewagę i już jej nie odrobilśmy. W drugiej partii wygraliśmy, zdecydowała tutaj mniejsza liczba błędów własnych. W tie-breaku szybko BAS objął prowadzenie i następnie gra toczyła się punkt za punkt. W drugim meczu graliśmy z dobrze nam znaną drużyną z Łap. Wygrana bez większych problemów do 11 i 13. Ostatni mecz był najbardziej emocjonujący tego dnia. Wielka motywacja naszych siatkarek unosiła się w górze niczym tlen w powietrzu. Dobrze "nakręcone" siemiatyczanki wygrały pierwszego seta, po znakomitej grze w każdym elemencie. W momencie, gdy wydawało się, że pójdziemy za ciosem coś się "przycieło" i BAS zdobył kilka punktów zagrywką. Tego seta już ciężko było wygrać. Tie - break przyniósł największe emocje. Od początku to nasze młodziczki dyktowały warunki 5-1, 8-2, .. wtedy kolejna seria zagrywek białostoczanek. Walka toczyła się do samego końca, ataki, bloki, obrony miło było na to patrzeć. Przegraliśmy ten mecz 1-2, ale nie mamy prawa spuszczać głów po takim pojedynku. Pozostaje lekki niedosyt, który trzeba zmazać po drugim półfinale (5 marca w Siemiatyczach). Droga do finału otwarta !

Skład: Maria Mudel, Anna Milewska, Marta Weremijewicz, Dominka Szumarska, Natalia Walko, Natalia Tomczuk, Julia Bogucka, Paulina Leończuk, Katarzyna Michnowska, Natalia Bobienko (libero)

MOSiR UKS Danex Siemiatycze - BAS III Białystok 1:2 (19:25, 25:22, 12:15)

MOSiR UKS Danex Siemiatycze - UKS AS Łapy 2:0 (25:11, 25:13)

MOSiR UKS Danex Siemiatycze - BAS Białystok 1:2 (25:21,16:25, 12:15)